Samorządowa Szkoła Muzyczna I st. w Sokółce

16-100 Sokółka

ul. Mickiewicza 2A

tel. 85 711 28 17

Adres

16-100 Sokółka


ul. Mickiewicza 2A


tel. 85 711 28 17


Statystyki

  • Odwiedziło nas: 805972
  • Do końca roku: 312 dni
  • Do wakacji: 119 dni

Kartka z kalendarza

Kontakt

SSM I st. w Sokółce

ul. Mickiewicza 2a

16-100 Sokółka

sekretariat@ssmsokolka.pl

tel. (85 )711 28 17

Muzyczne pożegnanie Absolwentów

We wtorek 13 czerwca 2023 r. o godz. 16.30 odbył się w naszej szkole Koncert Dyplomantów.

W roku szkolnym 2022/2023 z murami Samorządowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Sokółce żegna się 18 uczniów. Po raz pierwszy w historii szkołę opuszczają uczniowie kończący 6-letni cykl nauki, którzy rozpoczynali swoją muzyczną przygodę wraz z początkiem działalności szkoły w 2017 roku

Koncert poprowadził pan dyrektor Dariusz Jacek Drewnowski, który serdecznie przywitał uczniów i zgromadzoną publiczność. Na scenie swoje umiejętności i talent zaprezentowali uczniowie kończący cykl 6-letni i 4-letni. Usłyszeliśmy m.in. takie utwory, jak: Pieśń Heleny z filmu Ogniem i mieczem (trąbka i fortepian), Ave Maria Charles’a Gounoda/Jana Sebastiana Bacha (skrzypce z akompaniamentem fortepianu), Nokturn cis-moll Fryderyka Chopina (fortepian), Czardasz węgierski (akordeon) oraz wiele innych. Na zakończenie koncertu trio akordeonowe przygotowane przez pana Roberta Jurčo wykonało temat z filmu Harry Potter. Zwieńczeniem koncertu było trio waltorniowe, które przygotował pan Adam Drewnowski. Występujący na scenie uczniowie zostali obdarowani pięknymi kwiatami, przygotowanymi przez Radę Rodziców. Nie zabrakło także grupowych zdjęć, które z pewnością będą wspaniałą pamiątką na całe życie.

Publiczność z zainteresowaniem wysłuchała wszystkich występów, a rodzice nie kryli dumy i wzruszenia, widząc jak ich dzieci rozwinęły swoje muzyczne talenty, prowadzeni przez te lata pod skrzydłami i opieką nauczycieli naszej szkoły.

Serdecznie gratulujemy wszystkim dyplomantom, którzy dotrwali do tego pięknego momentu. Chwilami było ciężko, chwilami zabawnie, czasem droga była kręta... Lecz teraz każdy z nich ze wzruszeniem będzie wspominał minione lata. Był to czas pięknych muzycznych przeżyć, nowych doświadczeń. Nawiązały się nowe znajomości i piękne przyjaźnie. Dla niektórych uczniów to dopiero początek muzycznej drogi. Życzymy powodzenia i spełniania dalszych muzycznych marzeń. Mamy nadzieję, że jeszcze się spotkamy!