Koncert świąteczny
W uroczysty wieczór 19 grudnia 2023 roku Samorządowa Szkoła Muzyczna I stopnia w Sokółce otworzyła swoje drzwi na koncert świąteczny, przenosząc publiczność w magiczny świat dźwięków, kolęd i atmosfery Bożego Narodzenia.
Uczniowie szkoły oraz ich nauczyciele dostarczyli publiczności niezapomnianych dźwięków tradycyjnych polskich kolęd oraz piosenek świątecznych. Instrumenty, wokalne umiejętności, taniec i pasja przeplatały się, tworząc harmonię ducha świąt Bożego Narodzenia. Każda nuta była jak miła melodia, budząca nostalgiczne wspomnienia i wywołująca uśmiech na twarzach słuchaczy.
W sali panowała wyjątkowa atmosfera. Dekoracje świąteczne, ciepłe światło, oraz talent młodych muzyków tworzyły niepowtarzalny klimat. Publiczność, słuchając muzyki, przeniosła się w świat magii i tradycji bożonarodzeniowych.
Obecność Burmistrza Sokółki, pani Ewy Kulikowskiej, oraz Zastępców - pana Adama Kowalczuka i pana Adama Juchnika była zaszczytem dla szkoły. Ich obecność podkreślała ważność wydarzenia, zaangażowanie lokalnych władz w kształtowanie kulturalnego życia społeczności, a także było wyrazem wsparcia dla inicjatyw edukacyjnych i artystycznych szkoły. Gości przywitał dyrektor - pan Dariusz Jacek Drewnowski.
Koncert poprowadzili nauczyciele naszej szkoły – pani Marlena Ostrowska oraz pan Robert Jurco.
Po zakończeniu koncertu społeczność uczestniczyła w tradycyjnym dzieleniu się opłatkiem, tworząc niepowtarzalną atmosferę wspólnoty i życzliwości. Następnie wszyscy zgromadzeni włączyli się w wspólne kolędowanie, czyniąc to wydarzenie nie tylko słuchowym, ale i aktywnym uczestnictwem w świątecznych tradycjach.
Rada Rodziców zadbała o poczęstunek, który stanowił doskonałe zwieńczenie wieczoru. Wspólne spożywanie smakołyków w serdecznej atmosferze dodawało uczestnikom jeszcze większej radości i wspólnotowego ducha.
Koncert świąteczny w Samorządowej Szkole Muzycznej I stopnia w Sokółce był nie tylko wydarzeniem artystycznym, ale także wyjątkową okazją do spotkania się społeczności w atmosferze świątecznej radości. Wyrazem tego było nie tylko piękno dźwięków, ale i chęć dzielenia się nimi oraz tradycyjnymi zwyczajami.