Samorządowa Szkoła Muzyczna I st. w Sokółce

16-100 Sokółka

ul. Mickiewicza 2A

tel. 85 711 28 17

Adres

16-100 Sokółka


ul. Mickiewicza 2A


tel. 85 711 28 17


Statystyki

  • Odwiedziło nas: 895747
  • Do końca roku: 170 dni
  • Do wakacji: WAKACJE!!!

Kartka z kalendarza

Kontakt

SSM I st. w Sokółce

ul. Mickiewicza 2a

16-100 Sokółka

sekretariat@ssmsokolka.pl

tel. (85 )711 28 17

Koncert z Okazji 105. rocznicy Odzyskania Niepodległości

13 listopada 2023 r. w Samorządowej Szkoły Muzycznej w Sokółce odbył się koncert, który był hołdem dla Polski z okazji 105. rocznicy odzyskania Niepodległości. To wyjątkowe wydarzenie przemieniło szkolną aulę w salę pełną dumy, patriotyzmu i piękna muzycznego.

 

Rozpoczęcie koncertu należało do pana dyrektora Dariusza Jacka Drewnowskiego, który wygłosił piękną i wzruszającą przemowę. Jego słowa przemycały głęboką miłość do kraju i szacunek dla tych, którzy walczyli o niepodległość.

Obecność Pani Anny Sidor-Żemajduk, kierownika referatu oświaty w Sokółce, była zaszczytem dla wydarzenia. Jej wypowiedź była dopełnieniem przemówienia dyrektora, podkreślając wagę edukacji muzycznej i roli sztuki w kształtowaniu patriotycznych wartości.

Koncert rozpoczął się od brzmień Preludium e-moll Fryderyka Chopina, które wprowadziło publiczność w uroczysty nastrój. W kolejnych akordach rozbrzmiały niezapomniane pieśni patriotyczne, takie jak "Białe Róże", "Polskie Kwiaty" i "Dziś do Ciebie przyjść nie mogę". Każda z nich była jak hołd złożony dla historii, bohaterów i dumy narodowej.

Chór, pod batutą pani Iwony Słomy wykonał „Mazurka Dąbrowskiego”, „Rotę” oraz znaną piosenkę wojskową pt. „Przybyli ułani”. Ich harmonia i zgranie przeniosły publiczność w czasie, tworząc atmosferę wzruszenia i jednocześnie dumy z polskiego dziedzictwa. Zespół instrumentalny pod przewodnictwem pani Grażyny Grabowskiej dostarczył niezapomnianych doznań dźwiękowych, a zespół wokalny pani Pauliny Oseńko zaimponował wirtuozerią interpretacji.

Koncert poprowadziły utalentowane uczennice naszej szkoły, które nie tylko zachwyciły swoim profesjonalizmem, ale również wkładem emocji i zaangażowania w każdy fragment programu. Ich prowadzenie nadało koncertowi osobisty i serdeczny charakter.

Dźwięki Hymnu Polski, pieśni patriotycznych i muzyki Chopina wypełniły przestrzeń, ożywiając uczucie patriotyzmu i jednocześnie skłaniając do refleksji nad historią i wolnością. Publiczność była świadkiem wyjątkowego hołdu składanego ojczyźnie przez zdolną społeczność muzyczną szkoły.

Koncert zakończył się brawami, a dla wielu osób także wzruszeniem. Nauczyciele i uczniowie otrzymali zasłużone brawa za wspaniałą interpretację utworów.

Ten koncert był więcej niż tylko występem muzycznym. To było święto jedności, dumy i szacunku wobec historii Polski. Szkoła Muzyczna w Sokółce udowodniła, że sztuka może być silnym nośnikiem wartości i tradycji narodowych, inspirując zarówno uczestników, jak i publiczność do większego zaangażowania w kształtowanie wspólnej historii.