Samorządowa Szkoła Muzyczna I st. w Sokółce

16-100 Sokółka

ul. Mickiewicza 2A

tel. 85 711 28 17

Adres

16-100 Sokółka


ul. Mickiewicza 2A


tel. 85 711 28 17


Statystyki

  • Odwiedziło nas: 862500
  • Do końca roku: 226 dni
  • Do wakacji: 33 dni

Kartka z kalendarza

Kontakt

SSM I st. w Sokółce

ul. Mickiewicza 2a

16-100 Sokółka

sekretariat@ssmsokolka.pl

tel. (85 )711 28 17

Początek muzycznej przygody

Każdy nowy rok szkolny to wyjątkowy moment dla uczniów klas pierwszych. 30 października 2023 r. w Samorządowej Szkole Muzycznej I st. w Sokółce odbyła się ceremonia pasowania klas pierwszych na uczniów szkoły muzycznej. Uroczystość ta, nie tylko wprowadza młodych adeptów do szkół, ale także przybliża ich do świata muzyki. To magiczny początek muzyczny, który warto poznać bliżej.

 

Pasowanie pierwszoklasistów w Samorządowej Szkole Muzycznej I stopnia w Sokółce to moment, w którym najmłodsi uczniowie, oficjalnie stają się pełnoprawnymi uczniami szkoły muzycznej. Ceremonia ta, ma na celu uroczyste przyjęcie dzieci do społeczności szkolnej.

Rodzice, nauczyciele i ucznowie zgromadzili się w auli konferencyjnej, aby wspierać pierwszoklasistów w tym wyjątkowym dniu. Przebieg pasowania jest szczególny, gdyż na scenę zapraszani byli kolejno uczniowie wszystkich szkolnych klas instrumentalnych: fletu poprzecznego, saksofonu, klarnetu, fortepianu, akordeonu, gitary, skrzypiec, trąbki i waltorni. Koledzy i koleżanki ze starszych klas oraz wychowawcy witali pierwszaków grą na instrumentach, natomiast dyrektor szkoły Pan Dariusz Jacek Drewnowski, uroczyście dokonał pasowania, symbolicznie dotykając batutą ramienia pierwszoklasisty.

Na koniec uroczystości świeżo pasowani uczniowie złożyli ślubowanie. Zobowiązali się między innymi do pilnego ćwiczenia, radosnego prezentowania na scenie swoich umiejętności muzycznych oraz dzielenia się ze swoim otoczeniem miłością do muzyki.

Wyjątkowość dnia podkreśliła Rada Rodziców, która zaprosiła wszystkich obecnych na tort.