Samorządowa Szkoła Muzyczna I st. w Sokółce

16-100 Sokółka

ul. Mickiewicza 2A

tel. 85 711 28 17

Adres

16-100 Sokółka


ul. Mickiewicza 2A


tel. 85 711 28 17


Statystyki

  • Odwiedziło nas: 881057
  • Do końca roku: 193 dni
  • Do wakacji: WAKACJE!!!

Kartka z kalendarza

Kontakt

SSM I st. w Sokółce

ul. Mickiewicza 2a

16-100 Sokółka

sekretariat@ssmsokolka.pl

tel. (85 )711 28 17

Muzyka i Edukacja - Świętowanie Dnia Edukacji Narodowej w Samorządowej Szkole Muzycznej w Sokółce

17 października uczciliśmy Dzień Edukacji Narodowej w sposób nietypowy. Na scenie wystąpili nauczyciele Samorządowej Szkoły Muzyczne I stopnia w Sokółce jako wykonawcy. To uhonorowanie pracy nauczycieli, którzy dzielą się wiedzą i pasją wkładając w to całe swoje serce, oraz podziękowanie uczniom za wykonanie pierwszego kroku, jakim było podjęcie nauki w szkole muzycznej i chęć rozwoju.

 

To wydarzenie było prawdziwą ucztą dla miłośników muzyki. Nauczyciele wykazali się nie tylko wirtuozerią, ale także różnorodnością wykonanych utworów. 

Na czele tego wyjątkowego występu stała Pani Paulina Oseńko, jedna z nauczycielek, która jest jednocześnie utalentowanym muzykiem, jak i znakomitą aktorką. Jej energia i pasja do muzyki zarażała wszystkich obecnych na sali. Nauczyciele wykonali utwory klasyczne, które poruszały emocje słuchaczy, jak i utwory rozrywkowe, które dodawały energii. Ze znaną "Polką Dziadek" w wykonaniu Marleny Ostrowskiej i Roberta Jurco (klarnet i akordeon), przez niesamowite wykonanie "Habanery" z opery Carmen przez Paulinę Oseńko (z akompaniamentem Magdaleny Borkowskiej na fortepianie i Marleny Ostrowskiej na klarnecie), po słynny temat z "Piratów z Karaibów" w wykonaniu Pawła Pogody (trąbka i fortepian) - każdy znalazł coś dla siebie.

Występy nauczycieli były prawdziwym majstersztykiem. Dyrektor naszej szkoły Dariusz Jacek Drewnowski zagrał „Piosnkę litewską” Fryderyka Chopina na puzonie, a Marcin Rogalski wirtuozowską Sonatę e-moll op. 7 cz. I Allegro maestoso Edvarda Griega na fortepianie. Adam Drewnowski wzruszył wykonaniem "Serenady" Franza Schuberta na waltorni, a Grażyna Grabowska zachwyciła nas wykonaniem "Prelude and dance" Pascala Prousta na flecie z akompaniamentem fortepianu, przy którym zasiadł Marcin Rogalski.

Nie zabrakło także wzruszających momentów, takich jak wykonanie słynnego "Hallelujah" Leonarda Cohena w duecie Marleny Ostrowskiej i Roberta Jurco na klarnecie i akordeonie. Paulina Oseńko zaśpiewała słynną pieśń "La vie en rose" Louisa Guglielmi i Edith Piaf, a akompaniował jej Robert Jurco na akordeonie. Widzowie usłyszeli także trio dęte blaszane: puzon, waltornię i trąbkę z akompaniamentem fortepianu.

Koncert zakończył się burzliwymi brawami publiczności. Nauczyciele zostali uhonorowani nagrodami dyrektora szkoły, a Rada Rodziców wręczyła im urocze upominki. 

W trakcie koncertu obecny był zastępca Burmistrza Sokółki, Pan Adam Kowalczuk, który podziękował w imieniu Burmistrz Sokółki Ewy Kulikowskiej za występ nauczycieli oraz za ich ogromny wkład w rozwijanie talentów młodych ludzi.

 

Ten koncert to dowód na to, że muzyka jest nie tylko narzędziem nauczania, ale także źródłem radości i wzruszeń. Jesteśmy dumni z naszych nauczycieli i wdzięczni za to, że dzielą się swoją pasją i talentem.