Samorządowa Szkoła Muzyczna I st. w Sokółce

16-100 Sokółka

ul. Mickiewicza 2A

tel. 85 711 28 17

Adres

16-100 Sokółka


ul. Mickiewicza 2A


tel. 85 711 28 17


Statystyki

  • Odwiedziło nas: 881065
  • Do końca roku: 193 dni
  • Do wakacji: WAKACJE!!!

Kartka z kalendarza

Kontakt

SSM I st. w Sokółce

ul. Mickiewicza 2a

16-100 Sokółka

sekretariat@ssmsokolka.pl

tel. (85 )711 28 17

Walka ze Stresem - Warsztaty

Dnia 9 października 2023 roku uczniowie oraz ich rodzice zebrali się w Samorządowej Szkole Muzycznej I stopnia w Sokółce, by uczestniczyć w warsztatach pn. "Problem stresu u dzieci i jego zwalczanie."

Warsztaty były prowadzone przez nauczycieli naszej szkoły: pana Adama Drewnowskiego i panią Marlenę Ostrowską. Tematem przewodnim było zrozumienie problemu stresu u dzieci, co jest niezmiernie istotne w dzisiejszym świecie, gdzie młodzi ludzie narażeni są na różnego rodzaju presje.

Dla naszych uczniów muzyka to pasja, jednak często towarzyszy jej nieodłączny towarzysz - stres, zwłaszcza przed występami i koncertami. Dlatego te warsztaty miały na celu zrozumienie tego problemu i dostarczenie narzędzi, które pomogą nam go pokonać.

Warsztaty były okazją do rozmowy i dialogu między rodzicami a dziećmi. Uczestnicy mieli szansę dzielić się swoimi doświadczeniami i obawami, a także uczyć się od siebie nawzajem. Dlatego, prócz prelekcji, przeprowadzono również wiele ćwiczeń i dyskusji grupowych.

Warsztaty te były dowodem na to, jak wiele znaczy dla nas jako szkoły nie tylko kształcenie artystyczne, ale także wsparcie w rozwoju naszych uczniów w kontekście ich zdrowia psychicznego i emocjonalnego. Przyszłość naszych dzieci to sprawa najważniejsza.

Dziękujemy panu Adamowi Drewnowskiemu i pani Marlenie Ostrowskiej za prowadzenie tych ważnych warsztatów. Dziękujemy także rodzicom i uczniom za aktywny udział. To wydarzenie pokazuje, że jesteśmy jedną wielką społecznością, gotową wspierać siebie nawzajem.