Samorządowa Szkoła Muzyczna I st. w Sokółce

16-100 Sokółka

ul. Mickiewicza 2A

tel. 85 711 28 17

Adres

16-100 Sokółka


ul. Mickiewicza 2A


tel. 85 711 28 17


Statystyki

  • Odwiedziło nas: 895707
  • Do końca roku: 170 dni
  • Do wakacji: WAKACJE!!!

Kartka z kalendarza

Kontakt

SSM I st. w Sokółce

ul. Mickiewicza 2a

16-100 Sokółka

sekretariat@ssmsokolka.pl

tel. (85 )711 28 17

"Flash Mob" w Galerii Handlowej w Sokółce

Dnia 9 października 2023 roku mieliśmy okazję uczestniczyć w wyjątkowym wydarzeniu kulturalnym, które miało miejsce w Galerii Handlowej w Sokółce przy ul. Łąkowej. Uczniowie i nauczyciele Samorządowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Sokółce wzięli udział w niezwykłym koncercie "flash mob," który przyciągnął uwagę zarówno mieszkańców Sokółki, jak i odwiedzających centrum handlowe.

Galeria Handlowa przy ul. Łąkowej w Sokółce to miejsce, gdzie spotyka się lokalna społeczność. Dlatego właśnie to miejsce wybraliśmy, aby zaprezentować naszą pasję i umiejętności muzyczne. Koncert "flash mob" to forma spontanicznej prezentacji artystycznej, która zaskakuje widzów. A my zaskoczyliśmy ich wspaniałą muzyką.

W trakcie wyjątkowego występu wybrzmiała Uwertura "Wilhelm Tell" Gioacchino Rossiniego, oczarowując zarówno mieszkańców, jak i odwiedzających centrum handlowe.

"Wilhelm Tell" to opera Gioacchina Rossiniego, skomponowana w 1829 roku. Jest to jedna z ostatnich oper tego znanego włoskiego kompozytora. Opera ta jest oparta na dramacie Friedricha Schillera o tym samym tytule i stanowi hołd dla szwajcarskiego bohatera narodowego, Wilhelma Tella.

Akcja opery rozgrywa się w XIV wieku i koncentruje się na walkach Szwajcarów przeciwko austriackim panującym. Wilhelm Tell, główny bohater, to legendarne postaci, znany z wypuszczenia strzały z łuku, która przyczyniła się do wyzwolenia Szwajcarii spod austriackiej dominacji.

To wydarzenie przyciągnęło uwagę nie tylko mieszkańców Sokółki, ale także ważnych gości. Pani Burmistrz Ewa Kulikowska i zastępca burmistrza pan Adam Juchnik byli obecni na miejscu, aby wspólnie z nami cieszyć się tą chwilą. Dziękujemy za ich obecność i wsparcie.

Koncert "flash mob" pokazał, że muzyka ma niezwykłą moc łączenia ludzi. Wszyscy, zarówno mieszkańcy Sokółki, jak i goście, stali się częścią tej niezapomnianej chwili. To był dowód na to, że kultura i sztuka przekraczają granice i integrują społeczność.