Samorządowa Szkoła Muzyczna I st. w Sokółce

16-100 Sokółka

ul. Mickiewicza 2A

tel. 85 711 28 17

Adres

16-100 Sokółka


ul. Mickiewicza 2A


tel. 85 711 28 17


Statystyki

  • Odwiedziło nas: 881056
  • Do końca roku: 193 dni
  • Do wakacji: WAKACJE!!!

Kartka z kalendarza

Kontakt

SSM I st. w Sokółce

ul. Mickiewicza 2a

16-100 Sokółka

sekretariat@ssmsokolka.pl

tel. (85 )711 28 17

Finał III Festiwalu Piosenki Dziecięcej

19 kwietnia 2023 r. odbył się finał III Festiwalu Piosenki Dziecięcej organizowanego przez Samorządową Szkołę Muzyczną I stopnia w Sokółce. Honorowy Patronat nad wydarzeniem objęła Burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska.

Po raz trzeci, w auli konferencyjnej Szkoły Podstawowej nr 1 im. Adama Mickiewicza w Sokółce mieliśmy okazję gościć młode talenty wraz z rodziną, która gorąco im kibicowała. Wszyscy ci, którzy wystąpili na scenie przeszli pierwszy etap Festiwalu, który polegał na nagraniu materiału audio-wideo i przesłaniu go do organizatora. Spośród trzydziestu zgłoszeń organizatorzy wybrali dwudziestu uczestników, których wykonanie było na bardzo wysokim poziomie. Kryteria jakie były brane pod uwagę to dobór repertuaru dostosowany do wieku i możliwości wykonawczych uczestnika, umiejętności wokalne, dykcja oraz ogólny wyraz artystyczny i zaangażowanie (ruch sceniczny, oddanie klimatu piosenki, interpretacja wybranego utworu).

Wydarzenie otworzyła i poprowadziła pani Iwona Słoma, nauczycielka chóru w SSM I st. w Sokółce.

Na scenie mogliśmy usłyszeć wspaniałe interpretacje utworów z przedziału tzw. piosenki dziecięcej, m. in. "Puszek-Okruszek", "Laleczka z Saskiej Porcelany", "Co powie tata?" czy "Piosenka o niczym" Krakowskiego Chóru Dziecięcego. W starszej grupie wykonawców (11-14 lat) najchętniej prezentowane były utwory z popularnych filmów animowanych, tj. "Będę wracał" z filmu Mustang z Dzikiej Doliny, "Gdy nie masz nic" z filmu Kraina Lodu 2 czy "Mój dom" z filmu Anastazja.

Po wysłuchaniu wszystkich wykonawców głos zabrał zastępca Burmistrza Sokółki Adam Marian Kowalczuk, który zauważył, że wydarzenie to jest bardzo rozwijające dla dzieci, a piosenka dziecięca niesie ze sobą przesłanie i akcentuje ważne wartości w życiu człowieka, takie jak zdrowie, miłość, przyjaźń czy rodzina.

Wszyscy występujący otrzymali gratulacyjne dyplomy oraz nagrody ufundowane przez Burmistrza Sokółki oraz Radę Rodziców Samorządowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Sokółce.

Podziękowania

Dziękujemy wszystkim uczestnikom! Tym występującym na scenie oraz tym, którzy wysłali do nas swoje zgłoszenie. Wierzymy, że będziecie rozwijać swoje umiejętności muzyczne. Nigdy się nie poddawajcie w dążeniu do celu.  Mamy nadzieję, ze za rok usłyszymy Was ponownie w kolejnej edycji Festiwalu Piosenki Dziecięcej.

Dziękujemy opiekunom oraz rodzicom uczestników za Państwa wkład i zaangażowanie w rozwój artystyczny podopiecznych i kształtowanie ich świadomości muzycznej. Życzymy, aby Państwa zapał i dobre chęci były wiecznie żywe, a sukcesy podopiecznych napełniały nieustająca dumą.

Dziękujemy Burmistrz Sokółki Ewie Kulikowskiej za objęcie Honorowym Patronatem III Festiwal Piosenki Dziecięcej oraz ufundowanie nagród dla uczestników.

Dziękujemy Sokólskiemu Ośrodkowi Kultury - za pomoc w organizacji koncertu poprzez nagłośnienie wydarzenia.

Radzie Rodziców Samorządowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Sokółce - za owocną współpracę  oraz wkład finansowy jako sponsor nagród dla uczestników.

Dziękujemy Jury w składzie: Michał Gieniusz - instruktor śpiewu w Sokólskim Ośrodku Kultury, Emilia Tryzna  - nauczycielka podstaw rytmiki i kształcenia słuchu w SSM I st. w Sokółce oraz Iwona Słoma - koordynatorce Festiwalu, nauczycielce chóru w SSM I st. w Sokółce - za trudną pracę w komisji Festiwalu. Tylko wasze wyczulone ucho potrafiło zauważyć tak drobne różnice w przesłanych nagraniach i dokonać niewdzięcznego wyboru jedynie dwudziestu wykonawców, którzy dostali się do II etapu.