Samorządowa Szkoła Muzyczna I st. w Sokółce

16-100 Sokółka

ul. Mickiewicza 2A

tel. 85 711 28 17

Adres

16-100 Sokółka


ul. Mickiewicza 2A


tel. 85 711 28 17


Statystyki

  • Odwiedziło nas: 895758
  • Do końca roku: 170 dni
  • Do wakacji: WAKACJE!!!

Kartka z kalendarza

Kontakt

SSM I st. w Sokółce

ul. Mickiewicza 2a

16-100 Sokółka

sekretariat@ssmsokolka.pl

tel. (85 )711 28 17

Wyniki Konkursu "Moja Muza"

15 kwietnia 2023 roku odbył się I Szkolny Konkurs Kompozytorski "Moja Muza". Celem konkursu było rozbudzanie chęci tworzenia własnej muzyki wśród uczniów, a także umożliwienie im publicznej prezentacji swojej twórczości.
Do finału konkursu zostało zakwalifikowanych 9 kompozycji muzycznych autorstwa uczniów naszej szkoły. Młodzi kompozytorzy wykonali swoje utwory w Auli Konferencyjnej przed zgromadzoną publicznością.

Uczestników oceniało Jury w składzie:
Żaneta Rydzewska (przewodnicząca) – kompozytorka, klarnecistka, wykładowczyni w Katedrze Kompozycji Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie
Róbert Jurčo – akordeonista, kompozytor muzyki teatralnej, nauczyciel SSM I stopnia w Sokółce
Michał Kalinowski – saksofonista klasyczny i jazzowy, aktor scen muzycznych, nauczyciel SSM I stopnia w Sokółce
Funkcję sekretarza Jury pełniła nauczycielka naszej szkoły Marlena Ostrowska.

Jury doceniło pasję uczniów i kunszt ich prac konkursowych i przyznało nagrody:


GRUPA I (klasy I–III c6 i I–II c4)

I miejsce
Bartosz Szyszko „Burza” na fortepian

II miejsce
Gabriela Dybkowska „Independent” na fortepian

III miejsce
Amelia Szydłowska „Star Lights” na klarnet
Magdalena Zajczyk „Mikrowariacje” na fortepian


GRUPA II (klasy IV–VI c6 i III–IV c4)

I miejsce
Aleksandra Druć i Kacper Kopeć „Ars gratia artis” na trąbkę i fortepian
Teodor Dawid Neścior „Nocna wędrówka” na klarnet

II miejsce
Paulina Breczko „Ballade pour Lily” na fortepian
Eliana Korecki i Lia Korecki „Polecimy do gwiazd” na głos, skrzypce i fortepian

III miejsce
Jakub Zieziula „SMS” na akordeon


Uczestnicy otrzymali dyplomy oraz nagrody ufundowane przez Radę Rodziców. Laureaci I i II miejsc otrzymali także nagrody specjalne ufundowane przez Sokólski Ośrodek Kultury – realizację nagrań audiowizualnych nagrodzonych kompozycji w studiu Qultura.

Po ogłoszeniu wyników i rozdaniu nagród uczniowie wzięli udział w warsztatach kompozytorskich, które poprowadziła przewodnicząca Jury, kompozytorka Żaneta Rydzewska.


Koordynatorami konkursu byli nauczyciele naszej szkoły – Marlena Ostrowska oraz Róbert Jurčo.

 

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu!