Samorządowa Szkoła Muzyczna I st. w Sokółce

16-100 Sokółka

ul. Mickiewicza 2A

tel. 85 711 28 17

Adres

16-100 Sokółka


ul. Mickiewicza 2A


tel. 85 711 28 17


Statystyki

  • Odwiedziło nas: 957389
  • Do końca roku: 47 dni
  • Do wakacji: 225 dni

Kartka z kalendarza

Kontakt

SSM I st. w Sokółce

ul. Mickiewicza 2a

16-100 Sokółka

sekretariat@ssmsokolka.pl

tel. (85 )711 28 17

Zdalna nauka teorii

Drodzy Rodzice i Uczniowie!

Nauczycielki SSM I st. w Sokółce, Pani Emilia Tryzna oraz Pani Paulina Oseńko opracowały listę pomocnych stron internetowych i aplikacji do nauki kształcenia słuchu i audycji muzycznych, które z powodzeniem mogą być wykorzystywane do samodzielnego utrwalania materiału w domu (nie tylko podczas kwarantanny Uśmiech):

 

STRONY INTERNETOWE

 

-https://www.teoria.com/ - jedna z najlepszych stron do ćwiczenia kształcenia słuchu i wyobraźni muzycznej, dostępna w języku angielskim, ale 

jest polski odpowiednik:

http://www.dur-moll.pl/

Dzięki tej stronie internetowej możemy ćwiczyć rozpoznawanie struktur muzycznych ze słuchu. Dla klas młodszych dobre będą zakładki "nuta-dźwięk-klawisz" i "Jaka to nuta", dla starszych - "Jaka to tonacja?" i "Interwały na pięciolinii". Strona nie wymaga logowania, działa jednak z wykorzystaniem wtyczki Flash, więc możemy z niej korzystać tylko na komputerach i laptopach.

https://www.ksztalceniesluchu.edu.pl

Strona ta zawiera ćwiczenia do samodzielnego wykonania oraz materiały teoretyczne. Szczególnie pomocna może być Muzyczna Przygoda - plik w pdf z podstawami kształcenia słuchu i audycji muzycznych. Ta strona również nie wymaga logowania i działa z wykorzystaniem wtyczki Flash.

http://www.muzykotekaszkolna.pl/

Internetowy serwis edukacji muzycznej wydawany przez Narodowy Instytut Audiowizualny, powstający na zlecenie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Portal upowszechnia wiedzę o muzyce klasycznej, uczy rozpoznawania dźwięków, pokazuje instrumenty muzyczne, zabawnie wyjaśnia najtrudniejsze definicje, prezentuje wywiady z twórcami i filmy edukacyjne, z których będzie można dowiedzieć się m.in. jak zapisywać ulubioną melodię.

https://www.minstructor.pl/public/spaces/…

Wirtualne lekcje na różne tematy dla uczniów szkół muzycznych, opracowane przez nauczycieli (kształcenie słuchu, rytmika).

https://www.psmslupsk.pl/strefa/myweb/index.htm

Strona z materiałami edukacyjnymi mgr W. Nizio (dla uczniów szkoły I stopnia) - kształcenie słuchu, audycje muzyczne.

APLIKACJE NA TELEFON z systemem Android

MyEarTraining

Aplikacja z ćwiczeniami do rozpoznawania struktur, ćwiczeniami rytmicznymi i solfeżowymi. Tylko najtrudniejsze poziomy są płatne, więc można swobodnie z niej korzystać. Dostępna tylko w języku angielskim.

Perfect Ear - trener słuchu

Aplikacja z szeregiem ćwiczeń i lekcji w języku polskim. Zawiera również ćwiczenia rozpoznawania wysokości, dyktanda rytmiczne, a nawet trenera śpiewania nut. Tylko standardowe zadania są bezpłatne, ale pakiet pełnego zestawu ćwiczeń nie jest drogi.

Orkiestrownik

Orkiestrownik to nowoczesny przewodnik po muzyce klasycznej w formie bezpłatnej aplikacji mobilnej. Krok po kroku wprowadza w świat orkiestry, pokazuje instrumentarium, muzyków, dyrygenta, próbę i koncert. Wszystko w formie unikatowej w skali światowej aplikacji multimedialnej, dostępnej na smartfony i tablety.

Meludia 

Meludia program umożliwiający kształcenie słuchu oraz rozwijanie zdolności muzycznych, przeznaczony dla użytkowników na różnych poziomach zaawansowania. Aplikacja Meludia to z pozoru gra, z ciekawą warstwą graficzną, dostępna także w języku polskim (www.meludia.com/pl).

A oprócz tego kanały na YouTube

- Mag Music Theory

- Muzyczna Przygoda

 

Polecamy serdecznie i zachęcamy do korzystania!