Samorządowa Szkoła Muzyczna I st. w Sokółce

16-100 Sokółka

ul. Mickiewicza 2A

tel. 85 711 28 17

Adres

16-100 Sokółka


ul. Mickiewicza 2A


tel. 85 711 28 17


Statystyki

  • Odwiedziło nas: 895756
  • Do końca roku: 170 dni
  • Do wakacji: WAKACJE!!!

Kartka z kalendarza

Kontakt

SSM I st. w Sokółce

ul. Mickiewicza 2a

16-100 Sokółka

sekretariat@ssmsokolka.pl

tel. (85 )711 28 17

Koncert świąteczny

W uroczysty wieczór 19 grudnia 2023 roku Samorządowa Szkoła Muzyczna I stopnia w Sokółce otworzyła swoje drzwi na koncert świąteczny, przenosząc publiczność w magiczny świat dźwięków, kolęd i atmosfery Bożego Narodzenia.

Uczniowie szkoły oraz ich nauczyciele dostarczyli publiczności niezapomnianych dźwięków tradycyjnych polskich kolęd oraz piosenek świątecznych. Instrumenty, wokalne umiejętności, taniec i pasja przeplatały się, tworząc harmonię ducha świąt Bożego Narodzenia. Każda nuta była jak miła melodia, budząca nostalgiczne wspomnienia i wywołująca uśmiech na twarzach słuchaczy.

W sali panowała wyjątkowa atmosfera. Dekoracje świąteczne, ciepłe światło, oraz talent młodych muzyków tworzyły niepowtarzalny klimat. Publiczność, słuchając muzyki, przeniosła się w świat magii i tradycji bożonarodzeniowych.

Obecność Burmistrza Sokółki, pani Ewy Kulikowskiej, oraz Zastępców - pana Adama Kowalczuka i pana Adama Juchnika była zaszczytem dla szkoły. Ich obecność podkreślała ważność wydarzenia, zaangażowanie lokalnych władz w kształtowanie kulturalnego życia społeczności, a także było wyrazem wsparcia dla inicjatyw edukacyjnych i artystycznych szkoły. Gości przywitał dyrektor - pan Dariusz Jacek Drewnowski.

Koncert poprowadzili nauczyciele naszej szkoły – pani Marlena Ostrowska oraz pan Robert Jurco.

Po zakończeniu koncertu społeczność uczestniczyła w tradycyjnym dzieleniu się opłatkiem, tworząc niepowtarzalną atmosferę wspólnoty i życzliwości. Następnie wszyscy zgromadzeni włączyli się w wspólne kolędowanie, czyniąc to wydarzenie nie tylko słuchowym, ale i aktywnym uczestnictwem w świątecznych tradycjach.

Rada Rodziców zadbała o poczęstunek, który stanowił doskonałe zwieńczenie wieczoru. Wspólne spożywanie smakołyków w serdecznej atmosferze dodawało uczestnikom jeszcze większej radości i wspólnotowego ducha.

Koncert świąteczny w Samorządowej Szkole Muzycznej I stopnia w Sokółce był nie tylko wydarzeniem artystycznym, ale także wyjątkową okazją do spotkania się społeczności w atmosferze świątecznej radości. Wyrazem tego było nie tylko piękno dźwięków, ale i chęć dzielenia się nimi oraz tradycyjnymi zwyczajami.