Samorządowa Szkoła Muzyczna I st. w Sokółce

16-100 Sokółka

ul. Mickiewicza 2A

tel. 85 711 28 17

Adres

16-100 Sokółka


ul. Mickiewicza 2A


tel. 85 711 28 17


Statystyki

  • Odwiedziło nas: 880996
  • Do końca roku: 193 dni
  • Do wakacji: WAKACJE!!!

Kartka z kalendarza

Kontakt

SSM I st. w Sokółce

ul. Mickiewicza 2a

16-100 Sokółka

sekretariat@ssmsokolka.pl

tel. (85 )711 28 17

Relacja z Dnia Otwartego w SSM

22 kwietnia 2024 roku Samorządowa Szkoła Muzyczna I stopnia w Sokółce otworzyła swoje drzwi dla wszystkich zainteresowanych.

Wielu przyszłych uczniów oraz ich rodziców zapełniło korytarze szkoły, by wziąć udział w Dniu Otwartym. Ten szczególny dzień rozpoczął się koncertem w wykonaniu naszych utalentowanych uczniów, a gości powitał pan dyrektor Dariusz Jacek Drewnowski. Podczas koncertu usłyszeć można było wszystkie instrumenty, na których prowadzona jest nauka w naszej szkole, a także chór, zespół instrumentalny oraz zespół ludowy. Zespoły te, prowadzone przez naszych zaangażowanych nauczycieli, wspólnie wykonały słynnego Walca z filmu "Noce i dnie". Instrumenty, śpiew chóru szkolnego oraz taniec zrobiły wrażenie wśród zebranej publiczności. Wystąpił także zespół wokalny, zespół fletowy oraz trio waltorniowe.

Po koncercie odbyło się zwiedzanie szkoły. Sale lekcyjne, sala rytmiczna, sekretariat - każdy mógł zobaczyć, jak wygląda życie ucznia w szkole muzycznej. Niektórzy odwiedzający postanowili spróbować swoich sił na różnych instrumentach pod okiem doświadczonych nauczycieli, a inni skorzystali z możliwości konsultacji, dowiadując się więcej o programie nauczania i możliwościach rozwoju muzycznego. Zwiedzających oprowadzali uczniowie z Samorządu Uczniowskiego, którzy dzielnie reprezentowali szkołę, służąc swoją pomocą wszystkim zainteresowanym poprzez wskazywanie kierunków zwiedzania szkoły oraz wręczając mapy i ulotki  informacyjne.

Niespodzianką tego dnia był nowy instrument - wiolonczela. Jego obecność wzbudziła ogromne zainteresowanie i ciekawość wśród odwiedzających. Wielu z nich miało okazję po raz pierwszy przyjrzeć się bliżej temu instrumentowi, a niektórzy nawet spróbowali na nim zagrać.

Dzień Otwarty w Samorządowej Szkole Muzycznej I stopnia w Sokółce był nie tylko okazją do poznania szkoły, ale także do zanurzenia się w świat muzyki i poznania jej możliwości. Z pewnością wielu z odwiedzających opuściło szkołę z nowymi inspiracjami i marzeniami.

Prezentujemy naszą relację z Dnia Otwartego 2024 cool