Samorządowa Szkoła Muzyczna I st. w Sokółce

16-100 Sokółka

ul. Mickiewicza 2A

tel. 85 711 28 17

Adres

16-100 Sokółka


ul. Mickiewicza 2A


tel. 85 711 28 17


Statystyki

  • Odwiedziło nas: 613666
  • Do końca roku: 136 dni
  • Do wakacji: WAKACJE!!!

Kontakt

SSM I st. w Sokółce

ul. Mickiewicza 2a

16-100 Sokółka

sekretariat@ssmsokolka.pl

tel. (85 )711 28 17

Z muzyką na salonach, czyli spektakl o Tyzenhauzie

Uczniowie Samorządowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Sokółce po wakacyjnej przerwie wrócili wypoczęci i gotowi do działania. Szkolny zespół instrumentalny powołany na potrzeby projektu "Szlakiem Tyzenhauza" już od pierwszych dni nowego roku szkolnego intensywnie pracował nad przygotowaniem oprawy muzycznej do przedstawienia teatralnego o Antonim Tyzenhauzie – postaci niezwykle zasłużonej dla Sokólszczyzny i Grodzieńszczyzny.

Efekty pracy młodych muzyków można było usłyszeć i zobaczyć w niedzielę 26 września 2021 roku w Kinie Sokół w Sokółce. W przedstawieniu wzięli udział sokólscy aktorzy amatorzy przygotowani przez Dariusza Szadę‑Borzyszkowskiego – autora scenariusza i reżysera. Muzyka na żywo wzbogaciła spektakl i dodała emocji scenom przedstawiającym życie Antoniego Tyzenhauza.

Wszyscy artyści przebrani byli w XVIII-wieczne kostiumy uszyte specjalnie na to wydarzenie. W składzie zespołu instrumentalnego znalazły się skrzypce i klawesyn, a także instrumenty dęte – flety, klarnety, trąbki i waltornie.
Ze wsparciem nauczycieli i pod batutą dyrektora szkoły Dariusza Jacka Drewnowskiego młodzież wykonała fragmenty utworów takich kompozytorów jak Jan Sebastian Bach, Wolfgang Amadeus Mozart czy Luigi Boccherini. Aranżacje muzyczne przygotował nauczyciel szkolnej klasy akordeonu – Róbert Jurčo.

Cieszymy się, że nasi uczniowie mogli wziąć udział w tym niezwykłym wydarzeniu i zaprezentować swoje umiejętności szerszemu audytorium. Ich trud został nagrodzony owacjami na stojąco – najlepszą nagrodą, jaką artyści mogą otrzymać od publiczności. 

Więcej o spektaklu możecie przeczytać na stronie: https://sokolka.pl/2021/09/30/spektakl-o-tyzenhauzie-obejrzala-liczna-publicznosc/